AKTUALNOŚCI

Drodzy Rodzice

Jest nam bardzo miło powitać Dzieci oraz Rodziców w Jagódce !

Za kilka dni tj. 1 września spotkamy się w przedszkolu i rozpoczniemy nową przygodę z nauką poprzez zabawę, współdziałanie, nawiązywanie relacji rówieśniczych. W gronie Jagódek pojawią się nowi przyjaciele, którzy po raz pierwszy przekroczą próg przedszkola. Pierwszy dzień w przedszkolu jest niewątpliwie wielkim wydarzeniem zarówno dla Dzieci jak i dla Rodziców, dlatego prosimy abyście kochani Rodzice dodawali swoim pociechom otuchy i siły poprzez wyrażenie swojej radości z możliwości odkrywania przez dzieci tego co nieznane. Dzieci na pewno szybko odnajdą się w nowym otoczeniu, zaprzyjaźnią z rówieśnikami, polubią swoje nauczycielki. Bardzo ważne jest zaufanie, którym nas Państwo obdarzycie, bo to dzięki niemu uda nam się nawiązać owocną współpracę. Współpraca ta jest niezbędnym elementem wychowania, kształtowania osobowości,  edukacji.

Dzieci starsze, przygotowujące się do podjęcia nauki w szkole, będą kontynuowały edukację językową, matematyczną, przyrodniczą, społeczną, poznają sztukę poprzez działanie i odkrywanie. Zostaną wprowadzone w świat literatury prezentowanej przez nauczycielki jak również samodzielne doświadczenia czytelnicze. Zrozumieją wartości takie jak dobro, szacunek, odpowiedzialność, empatia, tolerancja itp.

CODZIENNE zajęcia pozwolą osłuchać się z językiem angielskim, poznać nowe słowa, krótkie konstrukcje zdaniowe, piosenki i rymowanki a także tradycje i elementy kultury brytyjskiej.

Wszystkim Dzieciom i Rodzicom życzymy wspaniałej edukacji w nowym roku szkolnym.

Dyrektor Małgorzata Sroka wraz Gronem Pedagogicznym.

Informacje bieżące :

Dzieci najmłodsze ,,nowe maluszki” prosimy ubrać pierwszego dnia w wygodną odzież, wygodne kapcie oraz przygotować podpisany woreczek z ubraniami na przebranie. W przedszkolu czekają już na dzieci  miejsca w szatni oznaczone obrazkowymi znaczkami widniejącymi na listach grupowych. Jeśli pojawią się wątpliwości prosimy pytać, odpowiemy na Państwa pytania ( na miejscu lub telefonicznie). Wszystkie informacje będą pojawiały się na tablicach grupowych oznaczonych numerem sali. W połowie miesiąca odbędą się grupowe zebrania  z rodzicami.

 

W bieżącym roku szkolnym tj. 2021/2022,  prowadzone będą codziennie zajęcia z języka angielskiego  (5 razy w tygodniu).  Dwa razy w tygodniu, zajęcia muzyczno – rytmiczne, zajęcia rozwijające mowę i wzbogacające słownictwo, zabawy i gry matematyczne, lekcje przyrody, zabawy i ćwiczenia gimnastyczne, plastyka, śpiew i taniec oraz teatr, zabawy plenerowe, spektakle ,,stoliczkowe”, dzięki którym dzieci rozwiną wyobraźnię i oswoją się z szeroko rozumianą kulturą.

Zajęcia terapeutyczne i rozwijające zainteresowania:

1. LOGOPEDIA : mgr Justyna Burak

2. DOŚWIADCZENIA I EKSPERYMENTY NAUKOWE: mgr Natalia Schneider

3. TAŃCE: mgr Aleksandra Borowicz

4. PLASTYKA: mgr Marta Gutmańska

5. ĆWICZENIA GIMNASTYCZNO-KOREKCYJNE: mgr Paulina Gołębiewska

6. PIANINO: mgr Aldona Kaszak

7. KOMPUTERY: mgr Małgorzata Sroka

8. SZACHY: mgr Natalia Szneider

9. SENSO-PLASTYKA: Agata Dalecka

i inne…

Dwa zdania o zajęciach…

  1. Logopedia (5,6 latki) ma na celu usprawnienie funkcji komunikacyjnej poprzez stopniowe korygowanie zakłóceń występujących podczas porozumiewania się. Terapia poprzedzona będzie dokonaną diagnozą. Na tej podstawie logopeda opracuje program usprawniania mowy. Możliwe utworzenie grupy z zakresu logorytmiki.
  2. Zajęcia komputerowe „U Kropki i Plusika”(6 latki). Tutaj dzieci doskonalą umiejętność posługiwania się narzędziami aplikacji Paint, na każdym zajęciu wykonają ćwiczenia zaprojektowane specjalnie dla dzieci w wieku 6-lat, rozwiną procesy poznawcze, pamięć i logiczne myślenie.
  3. Eksperymenty i doświadczenia naukowe „U Profesora – Muchomora”(5,6 latki), na warsztatach dziecko wzbogaci wiedzę z zakresu podstaw fizyki, chemii, przyrody, cywilizacji, pozwalające zrozumieć zasady rządzące światem natury i wytworami ludzkiego umysłu.
  4. Nauka gry na pianinie (4,5,6 latki)na zajęciach dziecko pozna nuty, zagra prosty utwór muzyczny, rozwinie słuch muzyczny, poczucie rytmu, wyobraźnię muzyczną. W toku zajęć przygotuje się do egzaminu wstępnego, do szkoły muzycznej.
  1. Zajęcia plastyczne „ U Żyrafki – Fotografki”(4,5,6 latki), podczas których dzieci rozwiną: wrażliwość wizualno – przestrzenną, poczucie estetyki, wiedzę dotyczącą technik plastycznych, barw i proporcji.
  2. Zabawy sportowe z gimnastyką korekcyjną „U Konika – Gimnastyka”(5,6 latki), odbywają się tu zajęcia rozwijające i usprawniające gorset mięśniowy, korygujące wady postawy, stanowiące „trening sportowy”, zabawy ruchowe wdrażające do zgodnej współpracy, uczciwej rywalizacji i samokontroli.
  3. Zajęcia taneczne „U Mróweczki – Tancereczki”(4,5,6 latki), tu odbywają się zajęcia umożliwiające dziecku poznanie tańca „za kulisami”, odczuwanie rytmu i reagowanie na dźwięki. Dziecko pozna układy taneczne tradycyjne i nowoczesne, wystąpi w małej tanecznej formie scenicznej.
  4. Zajęcia szachowe – tu dzieci poznają podstawowe zasady gry klasycznej, rozwiną wyobraźnię, logiczne myślenie i inteligencję.
  5. Zajęcia senso-plastyki - na tych zajęciach nasi najmłodsi rozwiną wrażliwość czuciową poznając różnorodne faktury, materiały, różnorodne masy plastyczne, spróbują rozpoznać różnorakie impulsy wszystkimi zmysłami.

 PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2021/22

informacja o formie zakupu podręczników pojawi się na tablicy ogłoszeń.

ODKRYWAM SIEBIE – ZŁOTA KOLEKCJA

wydawnictwo mac edukacja

          1.  GRUPA I i II

POZIOM A

Karty pracy – cz. 1- 2, wyprawka plastyczna

      2. GRUPA V

POZIOM A+

Karty pracy – cz. 1- 2, wyprawka plastyczna

 3. GRUPA VII

POZIOM B

pakiet

SUPERSMYKI wyd. mac edukacja

4. GRUPA VI i III

POZIOM BB+

pakiet

SUPERSMYKI wyd. mac edukacja

Dyrektor Przedszkola Niepublicznego „Jagódka” w Bydgoszcz

————————————————————————————-