AKTUALNOŚCI

 Zobacz więcej… Przedszkole Niepubliczne ,,Jagódka” w Bydgoszczy

Zobacz nas na Facebooku:
Przedszkole Niepubliczne Jagódka 

Zajrzyj do nas …

Przedszkole Niepubliczne ,,Jagódka”

II Międzyprzedszkolny Konkurs w
języku angielskim
pt. ,,My Favourite English Song” 2023

 

26 KWIETNIA 2023 roku
zapraszamy do Przedszkola Niepublicznego ,,Jagódka” w Bydgoszczy.
Udział w konkursie odbędzie się ,,na żywo”.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY  DO UDZIAŁU W KONKURSIE

Uczestnikami konkursu mogą być dzieci uczęszczające do bydgoskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach. Uczestnicy mogą wystąpić w jednej z kategorii wiekowej tj: 3-4 latków, oraz 5-6 latków.

Poniżej pobierzesz kartę zgłoszenia, regulamin, załączniki

Konkurs piosenki angielskiej – 2023

————————————————————————————————————————————————————————————-

 NABÓR NA ROK SZKOLNY 2023/2024

ROZPOCZNIE się 15 LUTEGO 2023 r.

PRZEDSZKOLE OFERUJE:

1. Realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego w tym przygotowanie dziecka 6 – letniego do podjęcia nauki w szkole.

2. Edukację stawiającą na integralny, holistyczny rozwój dziecka.  

3. Codzienną naukę języka angielskiego prowadzoną przez wykwalifikowanego lektora.

4. Własną kuchnię, dzięki której kształtowane są nawyki zdrowego żywieniowych od najmłodszych lat.

5. Przestrzeń do nauki i zabaw w przestronnym, funkcjonalnym budynku, otoczonym dużym ogrodem i placem zabaw.

6. Wyspecjalizowaną i zaangażowaną w pracę kadrę nauczycieli.

7. Rodzinną atmosferę, dzięki której codziennie następuje prawidłowy rozwój małego dziecka.

REGULAMIN REKRUTACJI

Przyjęcie dziecka do przedszkola następuje na podstawie Karty Zgłoszenia, która dostępna jest w sekretariacie przedszkola lub na stronie internetowej. Zapisy rozpoczynają się 15 lutego. W przypadku większej liczby kandydatów niż liczba wolnych miejsc, brana jest pod uwagę kolejność zgłoszeń.

Wysokość czesnego – 290 zł./miesiąc

Stawka żywieniowa – 11 zł./dzień

tel. (52)341-38-55,   kom.572-616-016

WITAMY W ,,JAGÓDCE”

Kochane dzieci, drodzy Rodzice jesteśmy szczęśliwi, że już 1 września spotkamy się w naszym przedszkolu. Pełni sił i energii wracamy po wakacjach do Jagódki, by rozpocząć nową przygodę z nauką Poprzez zabawę, współdziałanie, nawiązywanie relacji rówieśniczych będziemy odkrywać to, co dotąd było nieznane. W naszym gronie pojawią się nowi przyjaciele, którzy po raz pierwszy przekroczą próg przedszkola. Pierwszy dzień jest niewątpliwie wielkim wydarzeniem zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. Prosimy, drodzy rodzice, abyście dodawali swoim pociechom sił, wiary we własne możliwości i odwagi. Dzieci na pewno szybko odnajdą się w nowym otoczeniu, zaprzyjaźnią z rówieśnikami, polubią swoje nauczycielki. Bardzo ważne jest zaufanie, którym nas obdarzyliście, bo to dzięki niemu uda nam się nawiązać owocną współpracę.

Dzieci starsze, przygotowujące się do nauki w szkole będą kontynuowały edukację językową, matematyczną, przyrodniczą i społeczną. Zostaną wprowadzone przez nauczycielki w świat literatury i sztuki. zrozumieją wartości takie jak dobro, prawda, piękno, odpowiedzialność, szacunek i tolerancja. Będą uczyły się języka angielskiego w rozszerzonym programie.

Wszystkim, małym i dużym przyjaciołom Jagódki” życzymy wspaniałej edukacji w Nowym Roku Szkolnym 2022/2023. Do zobaczenia !

Dyrektor Przedszkola
Małgorzata Sroka wraz z Pracownikami.NASZE SUKCESY

 

Tym razem Marysia z grupy 3 zajęła II miejsce w międzyprzedszkolnym konkursie piosenki w języku angielskim

posłuchaj…Występ Marysi

 

IGA z grupy 6 zajęła I miejsce w bydgoskim konkursie piosenki w języku angielskim

posłuchaj…

Piosenka Igi

 —————————————————————————————————————————

Witajcie  w Jagódce !

Każdego roku 1 września spotkamy się w Naszym przedszkolu i rozpoczynamy nową przygodę z nauką poprzez zabawę, współdziałanie, nawiązywanie relacji rówieśniczych. W gronie Jagódek pojawiają się nowi przyjaciele, którzy po raz pierwszy przekraczają próg przedszkola. Pierwszy dzień w przedszkolu jest niewątpliwie wielkim wydarzeniem zarówno dla Dzieci jak i dla Rodziców, dlatego prosimy abyście kochani Rodzice dodawali swoim pociechom otuchy i siły poprzez wyrażenie swojej radości z możliwości odkrywania przez dzieci tego co nieznane. Dzieci na pewno szybko odnajdą się w nowym otoczeniu, zaprzyjaźnią z rówieśnikami, polubią swoje nauczycielki. Bardzo ważne jest zaufanie, którym nas Państwo obdarzycie, bo to dzięki niemu uda nam się nawiązać owocną współpracę. Współpraca ta jest niezbędnym elementem wychowania, kształtowania osobowości,  edukacji.

Dzieci starsze, przygotowujące się do podjęcia nauki w szkole, będą kontynuowały edukację językową, matematyczną, przyrodniczą, społeczną, poznają sztukę poprzez działanie i odkrywanie. Zostaną wprowadzone w świat literatury prezentowanej przez nauczycielki jak również samodzielne doświadczenia czytelnicze. Zrozumieją wartości takie jak dobro, szacunek, odpowiedzialność, empatia, tolerancja itp.

CODZIENNE zajęcia pozwolą osłuchać się z językiem angielskim, poznać nowe słowa, krótkie konstrukcje zdaniowe, piosenki i rymowanki a także tradycje i elementy kultury brytyjskiej.

Wszystkim Dzieciom i Rodzicom życzymy wspaniałej edukacji w nowym roku szkolnym.

Dyrektor Małgorzata Sroka wraz Gronem Pedagogicznym.

Informacje bieżące :

Dzieci najmłodsze ,,nowe maluszki” prosimy ubrać pierwszego dnia w wygodną odzież, wygodne kapcie oraz przygotować podpisany woreczek z ubraniami na przebranie. W przedszkolu czekają już na dzieci  miejsca w szatni oznaczone obrazkowymi znaczkami widniejącymi na listach grupowych. Jeśli pojawią się wątpliwości prosimy pytać, odpowiemy na Państwa pytania ( na miejscu lub telefonicznie). Wszystkie informacje będą pojawiały się na tablicach grupowych oznaczonych numerem sali. W połowie miesiąca odbędą się grupowe zebrania  z rodzicami.

 

W bieżącym roku szkolnym tj. 2021/2022,  prowadzone będą codziennie zajęcia z języka angielskiego  (5 razy w tygodniu).  Dwa razy w tygodniu, zajęcia muzyczno – rytmiczne, zajęcia rozwijające mowę i wzbogacające słownictwo, zabawy i gry matematyczne, lekcje przyrody, zabawy i ćwiczenia gimnastyczne, plastyka, śpiew i taniec oraz teatr, zabawy plenerowe, spektakle ,,stoliczkowe”, dzięki którym dzieci rozwiną wyobraźnię i oswoją się z szeroko rozumianą kulturą.

Zajęcia terapeutyczne i rozwijające zainteresowania:

1. LOGOPEDIA : mgr Justyna Burak

2. DOŚWIADCZENIA I EKSPERYMENTY NAUKOWE: mgr Natalia Schneider

3. TAŃCE: mgr Aleksandra Borowicz

4. PLASTYKA: mgr Marta Gutmańska

5. ĆWICZENIA GIMNASTYCZNO-KOREKCYJNE: mgr Paulina Gołębiewska

6. PIANINO: mgr Aldona Kaszak

7. KOMPUTERY: mgr Małgorzata Sroka

8. SZACHY: mgr Natalia Szneider

9. SENSO-PLASTYKA

i inne…

Dwa zdania o zajęciach…

  1. Logopedia (5,6 latki) ma na celu usprawnienie funkcji komunikacyjnej poprzez stopniowe korygowanie zakłóceń występujących podczas porozumiewania się. Terapia poprzedzona będzie dokonaną diagnozą. Na tej podstawie logopeda opracuje program usprawniania mowy. Możliwe utworzenie grupy z zakresu logorytmiki.
  2. Zajęcia komputerowe „U Kropki i Plusika”(6 latki). Tutaj dzieci doskonalą umiejętność posługiwania się narzędziami aplikacji Paint, na każdym zajęciu wykonają ćwiczenia zaprojektowane specjalnie dla dzieci w wieku 6-lat, rozwiną procesy poznawcze, pamięć i logiczne myślenie.
  3. Eksperymenty i doświadczenia naukowe „U Profesora – Muchomora”(5,6 latki), na warsztatach dziecko wzbogaci wiedzę z zakresu podstaw fizyki, chemii, przyrody, cywilizacji, pozwalające zrozumieć zasady rządzące światem natury i wytworami ludzkiego umysłu.
  4. Nauka gry na pianinie (4,5,6 latki)na zajęciach dziecko pozna nuty, zagra prosty utwór muzyczny, rozwinie słuch muzyczny, poczucie rytmu, wyobraźnię muzyczną. W toku zajęć przygotuje się do egzaminu wstępnego, do szkoły muzycznej.
  1. Zajęcia plastyczne „ U Żyrafki – Fotografki”(4,5,6 latki), podczas których dzieci rozwiną: wrażliwość wizualno – przestrzenną, poczucie estetyki, wiedzę dotyczącą technik plastycznych, barw i proporcji.
  2. Zabawy sportowe z gimnastyką korekcyjną „U Konika – Gimnastyka”(5,6 latki), odbywają się tu zajęcia rozwijające i usprawniające gorset mięśniowy, korygujące wady postawy, stanowiące „trening sportowy”, zabawy ruchowe wdrażające do zgodnej współpracy, uczciwej rywalizacji i samokontroli.
  3. Zajęcia taneczne „U Mróweczki – Tancereczki”(4,5,6 latki), tu odbywają się zajęcia umożliwiające dziecku poznanie tańca „za kulisami”, odczuwanie rytmu i reagowanie na dźwięki. Dziecko pozna układy taneczne tradycyjne i nowoczesne, wystąpi w małej tanecznej formie scenicznej.
  4. Zajęcia szachowe – tu dzieci poznają podstawowe zasady gry klasycznej, rozwiną wyobraźnię, logiczne myślenie i inteligencję.
  5. Zajęcia senso-plastyki - na tych zajęciach nasi najmłodsi rozwiną wrażliwość czuciową poznając różnorodne faktury, materiały, różnorodne masy plastyczne, spróbują rozpoznać różnorakie impulsy wszystkimi zmysłami.

 PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2021/22

informacja o formie zakupu podręczników pojawi się na tablicy ogłoszeń.

ODKRYWAM SIEBIE – ZŁOTA KOLEKCJA

wydawnictwo mac edukacja

          1.  GRUPA I i II

POZIOM A

Karty pracy – cz. 1- 2, wyprawka plastyczna

      2. GRUPA V

POZIOM A+

Karty pracy – cz. 1- 2, wyprawka plastyczna

 3. GRUPA VII

POZIOM B

pakiet

SUPERSMYKI wyd. mac edukacja

4. GRUPA VI i III

POZIOM BB+

pakiet

SUPERSMYKI wyd. mac edukacja

Dyrektor Przedszkola Niepublicznego „Jagódka” w Bydgoszcz

————————————————————————————-