AKTUALNOŚCI

 Zobacz więcej… Przedszkole Niepubliczne ,,Jagódka” w Bydgoszczy

Zobacz nas na Facebooku:
Przedszkole Niepubliczne Jagódka 

Zajrzyj do nas …

Fotorelacje z życia „Jagódki” znajdują się na naszym facebooku

Jeśli chcecie Państwo zapoznać się ze szczegółową organizacją pracy naszej placówki zapraszamy do nas.

UWAGA KONKURS! 


Zapraszamy do udziału w III Międzyprzedszkolnym Konkursie Piosenki w języku angielskim

pt. „My favourite English Song” dokumenty do pobrania w zakładce KONKURSY

 

Rysunek Londyn Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RF

wspomnienia z poprzedniego konkursu …

II Międzyprzedszkolny Konkurs w języku angielskim
pt. ,,My Favourite English Song” 2023

 Relacja z zeszłorocznego konkursu

 

————————————————————————————————————————————————————————————-

 NASZE SUKCESY

 

 Marysia z grupy 3 zajęła II miejsce w międzyprzedszkolnym konkursie piosenki w języku angielskim

posłuchaj…Występ Marysi

 

IGA z grupy 6 zajęła I miejsce w bydgoskim konkursie piosenki w języku angielskim

posłuchaj…

Piosenka Igi

 —————————————————————————————————————————

Witajcie  w Jagódce !

Każdego roku 1 września spotkamy się w Naszym przedszkolu i rozpoczynamy nową przygodę z nauką poprzez zabawę, współdziałanie, nawiązywanie relacji rówieśniczych. W gronie Jagódek pojawiają się nowi przyjaciele, którzy po raz pierwszy przekraczają próg przedszkola. Pierwszy dzień w przedszkolu jest niewątpliwie wielkim wydarzeniem zarówno dla Dzieci jak i dla Rodziców, dlatego prosimy abyście kochani Rodzice dodawali swoim pociechom otuchy i siły poprzez wyrażenie swojej radości z możliwości odkrywania przez dzieci tego co nieznane. Dzieci na pewno szybko odnajdą się w nowym otoczeniu, zaprzyjaźnią z rówieśnikami, polubią swoje nauczycielki. Bardzo ważne jest zaufanie, którym nas Państwo obdarzacie, bo to dzięki niemu udaje nam się nawiązywać owocną współpracę. Współpraca ta jest niezbędnym elementem wychowania, kształtowania osobowości,  edukacji.

Dzieci starsze, przygotowujące się do podjęcia nauki w szkole, będą kontynuowały edukację językową, matematyczną, przyrodniczą, społeczną, poznają sztukę poprzez działanie i odkrywanie. Zostaną wprowadzone w świat literatury prezentowanej przez nauczycielki jak również samodzielne doświadczenia czytelnicze. Zrozumieją wartości takie jak dobro, szacunek, odpowiedzialność, empatia, tolerancja itp.

Wszystkim Dzieciom i Rodzicom życzymy wspaniałej edukacji w naszej  „Jagódce”.

Dyrektor Małgorzata Sroka wraz Gronem Pedagogicznym.

Informacje :

Prosimy ubierać dziecko do przedszkola w wygodną odzież, wygodne kapcie oraz przygotować podpisany woreczek z ubraniami na przebranie. W przedszkolu czekają na dzieci  miejsca w szatni oznaczone obrazkowymi znaczkami widniejącymi na listach grupowych. Jeśli pojawią się wątpliwości prosimy pytać, odpowiemy na Państwa pytania ( na miejscu lub telefonicznie). Wszystkie informacje będą pojawiały się na tablicach grupowych oznaczonych numerem sal. We wrześniu  odbywają  się grupowe zebrania  z rodzicami.

Zajęcia terapeutyczne i rozwijające zainteresowania:

1. LOGOPEDIA : mgr Justyna Burak, mgr Małgorzata Szczepanik

2. DOŚWIADCZENIA I EKSPERYMENTY NAUKOWE: mgr Ewelina Krzyżanowska

3. TAŃCE: mgr Monika Tofil-Wieloszyńska, Kamila Kowalewska

4. PLASTYKA: mgr Marta Gutmańska

5. ĆWICZENIA GIMNASTYCZNO-KOREKCYJNE: mgr Paulina Gołębiewska

6. PIANINO: mgr Aldona Kaszak

7. KOMPUTERY: mgr Małgorzata Sroka

8. CHÓR – mgr Monika Tofil-Wieloszyńska

9. TEATR – mgr Ewelina Krzyżanowska

10. JĘZYK WŁOSKI – mgr Bogusia  Świerczyńska

i inne…

O zajęciach…

 1. Logopedia (4, 5,6 latki) ma na celu usprawnienie funkcji komunikacyjnej poprzez stopniowe korygowanie zakłóceń występujących podczas porozumiewania się. Terapia poprzedzona będzie dokonaną diagnozą. Na tej podstawie logopeda opracuje program usprawniania mowy. Możliwe utworzenie grupy z zakresu logorytmiki.
 2. Zajęcia komputerowe „U Kropki i Plusika”(6 latki). Tutaj dzieci doskonalą umiejętność posługiwania się narzędziami aplikacji Paint, na każdym zajęciu wykonają ćwiczenia zaprojektowane specjalnie dla dzieci w wieku 6-lat, rozwiną procesy poznawcze, pamięć i logiczne myślenie.
 3. Eksperymenty i doświadczenia naukowe „U Profesora – Muchomora”(5,6 latki), na warsztatach dziecko wzbogaci wiedzę z zakresu podstaw fizyki, chemii, przyrody, cywilizacji, pozwalające zrozumieć zasady rządzące światem natury i wytworami ludzkiego umysłu.
 4. Nauka gry na pianinie (4,5,6 latki)na zajęciach dziecko pozna nuty, zagra prosty utwór muzyczny, rozwinie słuch muzyczny, poczucie rytmu, wyobraźnię muzyczną. W toku zajęć przygotuje się do egzaminu wstępnego, do szkoły muzycznej.
 1. Zajęcia plastyczne „ U Żyrafki – Fotografki”(4,5,6 latki), podczas których dzieci rozwiną: wrażliwość wizualno – przestrzenną, poczucie estetyki, wiedzę dotyczącą technik plastycznych, barw i proporcji.
 2. Zabawy sportowe z gimnastyką korekcyjną „U Konika – Gimnastyka”(5,6 latki), odbywają się tu zajęcia rozwijające i usprawniające gorset mięśniowy, korygujące wady postawy, stanowiące „trening sportowy”, zabawy ruchowe wdrażające do zgodnej współpracy, uczciwej rywalizacji i samokontroli.
 3. Zajęcia taneczne „U Mróweczki – Tancereczki”(4,5,6 latki), tu odbywają się zajęcia umożliwiające dziecku poznanie tańca „za kulisami”, odczuwanie rytmu i reagowanie na dźwięki. Dziecko pozna układy taneczne tradycyjne i nowoczesne, wystąpi w małej tanecznej formie scenicznej.
 4. Chór - tu dzieci poznają doskonalą  poczucie rytmu i  wokal wykonując utwory jedno- lub wielogłosowy, a cappella bądź z akompaniamentem. Chór prowadzony jest przez dyrygenta.
 5. Zajęcia teatralne oprócz różnych umiejętności związanych z występowaniem przed innymi, rozwijają kreatywność, uczą radzenia sobie ze stresem i rozwiązywania problemów, dają poczucie przynależności i akceptacji.
 6. Zajęcia w języku włoskim – tu nasze Jagódki nabywają płynności i łatwości komunikacji, poznają słownictwo i kulturę Włoch, reagują językowo poprzez pracę i zabawę w przyjaznym i naturalnym środowisku języka obcego.
 7. Zajęcia z psychologiem - tu dzieci uczą się pokonywać problemy adaptacyjne, problemy w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami, poczucie smutku i przygnębienia, lęk w nowych i trudnych sytuacjach,  trudności z samooceną i poczuciem własnej wartości. Otrzymują wsparcie w zakresie doskonalenia umiejętności emocjonalno-społecznych.
 8. Zajęcia z pedagogiem - odbywa się tu praca z dziećmi zdolnymi posiadającymi doskonałą sprawność poznawczą oraz z dziećmi którym potrzebne jest wsparcie w budowaniu poczucia własnej wartości, pewności siebie, pomoc w odkrywaniu pasji, zainteresowań i mocnych stron. 

 

Dyrektor Przedszkola Niepublicznego „Jagódka” w Bydgoszcz

————————————————————————————-