KONKURSY I WYSTAWY

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Zobacz nas na Facebooku:

Przedszkole Niepubliczne Jagódka 

III Międzyprzedszkolny Konkurs piosenki w języku angielskim
pt. „My Favourite English Song” 2024

25 KWIETNIA 2024 roku
zapraszamy do Przedszkola Niepublicznego ,,Jagódka” w Bydgoszczy.

 

ZACHĘCAMY  DO UDZIAŁU W KONKURSIE

Do konkursu zapraszamy dzieci uczęszczające do bydgoskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach. Uczestnicy mogą wystąpić w jednej z kategorii wiekowej tj: 3-4 latków, oraz 5-6 latków.

Tutaj pobierzesz kartę zgłoszenia, regulamin, załączniki:   Konkurs piosenki angielskiej 2024

————————————————————————————————————————————————————————————-

Międzynarodowy Konkurs Grafiki Komputerowej

Zobacz

CEL DZIAŁANIA: Zaprezentowanie umiejętności dzieci w zakresie wykorzystania komputera, w szczególności narzędzi aplikacji Paint, do samodzielnego tworzenia prac graficznych ukazujących tematy dotyczące dziecięcych zainteresowań, ważkich problemów sformułowanych w regulaminie konkursu.

OPIS: Organizowane na terenie Przedszkola Niepublicznego „Jagódka” konkursy grafiki komputerowej stanowią działania długofalowe – wieloletnie, które wpisały się w plan pracy placówki. W roku 2014 odbyła się już VI edycja konkursu o zasięgu międzynarodowym. Każdego roku w konkursie uczestniczy koło 300 autorów w wieku 5, 6 lat. W dotychczasowych edycjach uczestnikami konkursu stały się dzieci z wielu miast Polski oraz Bułgarii, Litwy, Ukrainy, Portugalii, Turcji, Grecji, Anglii, Rumunii i Finlandii. Komisja konkursowa w szczegółowy, profesjonalny, zgodny z opracowaną procedurą, sposób ocenia nadesłane prace. Każdego roku Dyrektor Przedszkola nagradza ponad sześćdziesięcioro małych autorów. Uroczyste rozdanie nagród odbywa się na terenie placówki, „okraszone” dziecięcym występem artystycznym, wystawą pokonkursową, słodkim poczęstunkiem. Udział zaproszonych gości: rodziców, przedstawicieli kuratorium, dyrektorów przedszkoli, władz miasta Bydgoszczy, ludzi nauki, nauczycieli uświetnia ten szczególny moment – rozdanie nagród laureatom.

 

Konkurs wewnętrzny „ Moja pierwsza książeczka”

CEL DZIAŁANIA      Mobilizowanie rodziców do podejmowania inicjatyw na rzecz rozwoju dzieci i placówki; wspólne stworzenie książeczek. Zachęcenie dzieci do wyrażania swoich myśli, przeżyć w formie opowiadania, bajki, rozwijanie u dzieci myślenia przyczynowo skutkowego oraz rozbudzanie twórczej inwencji dzieci w sferze działalności plastycznej. Ponadto wdrażanie dzieci do konstruowania logicznych wypowiedzi, rozwijanie zainteresowań literaturą dziecięcą, doskonalenie uzdolnień plastycznych poprzez poszukiwanie ciekawych, różnorodnych rozwiązań plastycznych, zaprezentowanie swojej twórczości szerszemu gronu odbiorców oraz zachęcanie rodziców do wspólnej pracy z dzieckiem.

KRÓTKI OPIS DZIAŁANIA: W 2014 roku po raz  szósty przedszkole zorganizowało w/w konkurs. Cieszy się on dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i rodziców. Zadaniem dzieci jest stworzenie opowiadania lub bajki o tematyce przygodowej z akcentem społeczno – moralnym. Oryginalny tekst wymyślony przez dzieci jest zapisywany przez rodziców. W takiej wersji jakie podało dziecko. Zredagowany przez dziecko tekst bajki lub opowiadania jest odpowiednio zilustrowany wspólnym wysiłkiem.

 

Dzień pomarańczowy czyli Święto Dyni

Dzieci a także panie akcentują ten dzień poprzez ubranie pomarańczowych strojów. Przedszkolaki biorą udział w wielu zabawach, konkursach, oraz „pomarańczowym” pokazie mody. Przedszkolne sale i korytarze w ten dzień zostają udekorowane pomarańczowymi rekwizytami. Najważniejsza jednak w tym dniu jest wystawa dyń, na której zaprezentowane są prawdziwe dyniowe dzieła sztuki wykonane przez rodziców i dzieci. Wystawa cieszy się wielką popularnością.  Również spotyka się  z  zainteresowaniem ze strony mediów, z tej okazji nasze przedszkole odwiedzają reporterzy Telewizji Bydgoszcz,   Gazety Pomorskiej oraz Gazety Wyborczej.